Lista kandydatów zakwalifikowanych do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie.

--> LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH do LO

 Lista kandydatów niezakwalifikowanych jest dostępna w sekretariacie szkoły.

Przepraszamy za błąd w kolejności kandytatów, który wystąpił w pierwotnie opublikowanej liście.

Drodzy Kandydaci do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie.

Bardzo się cieszymy, że dokonaliście wyboru naszej szkoły do swej dalszej edukacji. Dzięki temu będziemy mogli zabrać Was w podróż po szlakach wiedzy z różnych przedmiotów. Zaprowadzimy Was w krainę nauk przyrodniczych i ścisłych, humanistycznych i językowych, wspólnie odkrywając świat i prawa nim rządzące.

Z radością informujemy o bardzo znaczącym sukcesie maturalnym młodzieży Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego w Opatowie w sesji wiosennej 2021. Bardzo wysokie wyniki uzyskane przez naszych Maturzystów rocznika 2021 pozwoliły na uplasowanie się powiatu opatowskiego na II miejscu wśród powiatów podległych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi oraz na II miejscu w województwie świętokrzyskim.

Do egzaminów maturalnych przystąpiło 92 tegorocznych abiturientów, spośród których 16 osób uzyskało wynik 100% z następujących przedmiotów: język angielski poziom podstawowy – 10 osób, matematyka poziom podstawowy - 4 osoby, język angielski poziom rozszerzony – 1 osoba, biologia – 1 osoba.

UWAGA! Zmienił się adres poczty elektronicznej szkoły. Nowy adres to:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Drodzy Maturzyści,

Dziękujemy Wam za wspólną drogę do realizacji Waszych marzeń edukacyjnych, za to, że swój rozwój powierzyliście nauczycielom Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie i za to, że zaufaliście szkole z ponad 100 letnią tradycją.

Gratulujemy uzyskania świadectw maturalnych, które otwierają Waszą przyszłość akademicką i uniwersytecką, które są potwierdzeniem Waszych trudów, wysiłków, aspiracji oraz pracy.

W czwartek 25 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Młodzież spotkała się z Dyrekcją i nauczycielami w hali sportowej. W uroczystości uczestniczyli: Starosta Opatowski Tomasz Staniek oraz przedstawicielka Rady Rodziców pani Katarzyna Ambryszewska.

Po tradycyjnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” chór uczniowski wykonał także hymn szkoły „Na mapie mały znak”. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska, która podsumowała mijające dziesięć miesięcy nauki. Większość tego okresu upłynęła na nauce zdalnej, co okazało się wyzwaniem dla nauczycieli. Podobnie Starosta Opatowski Tomasz Staniek podkreślał wyzwania, przed którymi stanęła społeczność szkolna w kończącym się roku, zwłaszcza potrzebę kontaktów, których uczniowie byli pozbawieni. Podziękował nauczycielom za wytrwałą pracę w czasie nauki zdalnej.