Wejście w dorosłość maturzystów z opatowskiego „Bartosza” wyznaczył udział w balu studniówkowym, który odbył się 11 lutego 2025 r. Był to wieczór, w którym elegancja wyglądu i wyjątkowość emocji, uczyniły maturzystów z opatowskiego liceum szczególnie pięknymi. W tej ważnej chwili towarzyszyli maturzystom rodzice, wychowawcy i nauczyciele oraz władze samorządowe w osobie pani Wicestarosty Małgorzaty Jalowskiej, która zwracając się do maturzystów podkreśliła, jak ważne jest młode pokolenie a jego rozwój jest priorytetem dla władz samorządowych. Z kolei pani dyrektor Małgorzata Szczepańska kierując się do maturzystów zwróciła uwagę na wewnętrzną siłę, odwagę i mądrość młodych ludzi, którzy już teraz budują swoją piękną przyszłość.

Biologia to ta dyscyplina, która w Bartoszu od wielu lat skupia pasjonatów nauk i badań przyrodniczych, którzy potwierdzają swoje zainteresowania udziałem w Olimpiadzie Biologicznej. W bieżącym roku szkolnym do olimpiady przystąpiło troje uczniów: Zofia Kapsa, Mateusz Wójcik i Marcin Siwecki.

Tradycją Świąt Bożego Narodzenia są spotkania przy wigilijnym stole. Zgodnie z tą tradycją młodzież klas II i III zaprosiła całą społeczności Bartosza, emerytowanych nauczycieli oraz przedstawicieli organu prowadzącego - Pana Starostę Tomasza Stańka, Panią Starostę Małgorzatę Jalowską i Pana Rafała Schaba - członka Zarządu Powiatu Opatowskiego do wspólnego spędzenia tego przedświątecznego czasu w klimacie zadumy, poezji i kolęd.

Z radością informujemy, że uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie osiągnęli w konkursie wielki sukces w finale wojewódzkiego konkursu „Cyfrowe łamigłówki”, który odbył się 17 grudnia 2024 r. w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Hubert Kaczmarczyk otrzymał wyróżnienie, zdobywając uznanie komisji za swoją twórczą prezentacje, natomiast Kamil Wójtowicz zajął pierwsze miejsce zdobywając tytuł laureata, zachwycając komisję swoją pracą i obroną jej na najwyższym poziomie.

Uczniowie „Bartosza” zostali uhonorowani Stypendium Starosty Opatowskiego - Pana Tomasza Stańka. Wśród stypendystów naszej szkoły znaleźli się: Mateusz Wójcik (kl. 4C) za najwyższe wyniki w nauce oraz Kamil Wojtowicz i Hubert Kaczmarczyk (kl. 3A) za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie GEEK (Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe). Natomiast w kategorii Absolwent stypendium otrzymała Katarzyna Bańcer - obecnie studentka Wydziału Psychologii UMCS w Lublinie.

13 grudnia każdego roku wspominamy rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce – jednego z najtrudniejszych i najtragiczniejszych  rozdziałów w powojennej historii  naszego kraju. 13 grudnia 1981 roku generał Wojciech Jaruzelski -  pierwszy sekretarz PZPR, premier i jednocześnie minister obrony narodowej poinformował miliony Polaków o wprowadzeniu stanu wojennego na terenie całego kraju. Oficjalnie dekret o wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego wydała Rada Państwa. Było to działanie niezgodne z prawem,  w trakcie ogłoszenie tej decyzji trwała sesja Sejmu i Rada Państwa nie miała uprawień do ogłoszenia stanu wojennego.

Wyjazdy „mikołajkowe” stały się niepisaną tradycją naszej szkoły. Każdego roku w pierwszym tygodniu grudnia młodzież wraz w wychowawcami planują i organizują kilkugodzinne wyjścia do kina lub krótkie, jednodniowe wspólne. Pozwalają one na pogłębienie integracji w klasach, lepsze poznanie się uczniów i nauczycieli, oderwanie się na chwilę od szkolnej rzeczywistości, zanurzenie się w wyjątkowej atmosferze najpiękniejszych, świąt Bożego Narodzenia i powrocie do dzieciństwa, bo któż z nas nie lubi mikołajkowego święta?