Po raz VIII w murach naszego Bartosza odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny „BĄDŹ EKO” skierowany do uczniów szkół podstawowych Powiatu Opatowskiego pod patronatem Starosty Pana Tomasza Stańka. W tegorocznym konkursie uczestniczyła młodzież z 3 szkół podstawowych: Gierczyc, Sadowia i Szkoły Podstawowej  Nr 2 w Opatowie. Konkurs rozpoczęła Pani  wicedyrektor Szkoły Ewa Siwecka witając uczestników  wraz  z opiekunami życząc uczniom powodzenia i dobrej zabawy. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz popularyzacja problematyki w aspekcie przeciwdziałania zanieczyszczeniu i degradacji środowiska przyrodniczego.

Konkurs składał się z 5 konkurencji, w trakcie których uczestnicy rozwiązywali test, odpowiadali na pytania dotyczące ekologii i ochrony środowiska oraz rozpoznawali ekoznaki. Najwięcej emocji wzbudziły konkurencje  związane z prezentacją autorskiej piosenki o tematyce ekologicznej oraz strojami wykonanymi przez uczniów z materiałów ekologicznych.

Po dwugodzinnych zmaganiach konkursowych jury, w którego weszli nauczyciele: Marzena Chrabąszcz, Katarzyna Kudas, Aneta Fitowska,  Anna Gach i Ewa Basak oraz uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym wyłoniło zwycięzców.

I miejsce  drużyna z Gierczyc: Diana Achtenberg, Maja Bańcer, Wiktor Wichura, Amelia Sulewska – opiekun Pani Aneta Fitowska.

II miejsce drużyna z Sadowia: Gabriela Bęben, Daria Nurek, Maria Książkiewicz, Igor Utnik– opiekun Pani Katarzyna Kudas.

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opatowie: Daria Orzechowska, Sandra Ziarko, Nikola Giemza, Jan Kwiatek – opiekun Pani Marzena Chrabąszcz.

Nagrodzone drużyny otrzymały cenne nagrody rzeczowe z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Szczepańskiej. Fundatorem nagród Konkursu ,,BĄDŹ EKO” był Pan Starosta Opatowski Tomasz Staniek.

Koordynatorami konkursu były  Pani Gach Anna i Ewa Basak oraz młodzież z klasy 1c i 2c o profilu biologiczno-chemicznym.