Te słowa polskiego artysty – Zbigniewa Wodeckiego – najtrafniej oddają odczucia wielu Absolwentów szkoły, którzy z nostalgią, wzruszeniem i chęcią rozmowy z koleżankami i kolegami oraz nauczycielami, czasem z bardzo odległych miejsc Polski i świata, przybywają na spotkania szkolne. W pierwszych dniach czerwca spotkali się po latach maturzyści roczników: 1974,1994, 2004, na które zostali zaproszeni wychowawcy: Państwo Maria Dębniak, Stanisław Brzeziński, Zofia Religa, Maria Banasińska, Janina Sobala, Małgorzata Grządziel, Barbara Kasińska, Bożena Domagała-Rej, Piotr Kaptur oraz Dyrektor szkoły – Pani Małgorzata Szczepańska.

Powrót do „szkolnej ławy” Absolwentów był wyjątkowy, w ich wspomnieniach zostały przywołane najpiękniejsze chwile ich życia. Niektórzy z nich przybyli wraz z rodzinami, aby swoim najbliższym pokazać miejsca i przedstawić ludzi, którzy im towarzyszyli w drodze do osiągania dojrzałości.

Jesteśmy dumni z naszych Absolwentów, którzy po latach podkreślali, jak znaczący był dla nich czas szkolny w Bartoszu, który dał im siły i możliwości do rozwoju i samodzielnego odkrywania świata. Dziękujemy za te spotkania i zapraszamy do naszej szkoły ponownie, kiedy tylko poczujecie Państwo potrzebę powrotu do miejsc, które we wspomnieniach są najcenniejsze.