W piątek 7 czerwca 2024 roku w Warszawskim Domu Technika odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród konkursu GEEK „Gry eksperymentalne edukacyjne komputerowe” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, w której uczestniczyli uczniowie Liceum  Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie: Hubert Kaczmarczyk oraz Kamil Wójtowicz z klasy 2a wraz z opiekunami panem Mirosławem Pargiełą i panem Łukaszem Kasprowiczem. Uczniowie „Bartosza” uplasowali się na trzecim miejscu w kraju poprzez napisanie gry edukacyjnej pt. „Misja Nobel - wyprawa szlakiem świętokrzyskich tajemnic”. Uczestnicy Gali brali też udział w wykładzie dr Piotra Zakrzewskiego, wiceprezesa Polskiego Urzędu Patentowego RP, który przypomniał, w jaki sposób chronić własność intelektualną i opowiedział o tym, kiedy warto wynalazki opatentować.

 

Na Gali obecny był  Wicepremier, Minister ds. Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, który wręczył laureatom gratulacje i statuetki oraz podkreślił, jak ważna w życiu jest pasja, która może pozwala realizować najśmielsze plany.

Uzyskanie III miejsca w Polsce to znaczący sukces naszej młodzieży, który świadczy o bardzo wysokim poziomie wiedzy i umiejętności informatycznych, dotyczących programowania, które znajdują zastosowanie w opracowaniu i przedstawieniu stworzeniu prototypu demo czy też pełnej implementacji gry edukacyjnej o tematyce dotyczącej różnych przedmiotów.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji, GovTech Polska oraz wszystkich Marszałków Województw.