Jasna Góra to miejsce skupiające rzesze wiernych, którzy pragną powierzyć Matce Boskiej Częstochowskiej wszystkie swoje troski i prośby. 22 marca 2024r. uczniowie klas IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie, wraz z wychowawcami i opiekunem, wyruszyli do tego cudownego miejsca, by wziąć udział w XXXIII Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

 

Wydarzenie to wpisuje się już w tradycję opatowskiego liceum. Młodzi pielgrzymi pragnęli zawierzyć Jasnogórskiej Pani swoją przyszłość, prosić o Jej wstawiennictwo u Boga, aby otworzył ich serca i umysły na czas zdawania egzaminu dojrzałości.  Młodzież Bartosza wraz z wychowawcami: Joanną Lawędą, Marleną Serwicką i Beatą Zwolińską-Kaptur oraz opiekunem panem Łukaszem Kasprowiczem wzięła udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Każda stacja zawierała rozważania Męki Pańskiej w kontekście zagadnień bliskich współczesnemu człowiekowi, a zwłaszcza zgromadzonej na modlitwie młodzieży. Następnie maturzyści uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. W czasie nabożeństwa przedstawicielka młodzieży dokonała uroczystego zawierzenia maturzystów Matce Bożej, a także poświęcone zostały pamiątkowe różańce.

Pielgrzymka ta nie tylko umocniła wszystkich uczestników w wierze, ale również dodała sił, motywacji i odwagi do dalszych życiowych zmagań. „Wróciliśmy z poczuciem, że powierzyliśmy swój los Tej, która może wszystko - Jasnogórskiej Matce” – twierdzili zgodnie czwartoklasiści. Pozostaje życzyć, by pozyskane łaski pozostały na długo przy tegoroczny maturzystach Bartosza.