Różne są definicje dorosłości. Jedni określają ją na podstawie daty urodzenia, inni wskazują ją według posiadanych umiejętności do samodzielnego i niezależnego funkcjonowania. Dla naszych maturzystów rocznika 2024 wejście w dorosłość wyznaczył udział w BALU STUDNIÓWKOWY, który odbył się 10 lutego 2024r. Był to dla nich wieczór, w którym elegancja wyglądu i wyjątkowość emocji, uczyniły naszych maturzystów szczególnie pięknymi. W tej ważnej chwili towarzyszyli maturzystom rodzice, wychowawcy i nauczyciele oraz władze samorządowe. Był więc obecny Starosta Opatowski – pan Tomasz Staniek, Wicestarosta – pani Małgorzata Jalowska, którzy zwracając się do maturzystów podkreślili, jak ważne jest młode pokolenie a jego rozwój jest priorytetem dla władz samorządowych. Z kolei Pani Małgorzata Szczepańska kierując się do maturzystów zwróciła uwagę na wewnętrzną siłę, odwagę i mądrość młodych ludzi, którzy już teraz budują swoją piękną przyszłość. Z kolei w wystąpieniu rodziców wybrzmiały wzruszające słowa, świadczące o dumie i radości z własnych dzieci, które zaskoczyły swoich rodziców swoją wyjątkowością i elegancją prezentowania się podczas wieczoru studniówkowego, bowiem wykonanie poloneza studniówkowego i walca okazało się swego rodzaju mistrzostwem choreograficznym, w którym wdzięk młodości połączył się z ekspresją tańca i muzyki.

Ten wzruszający wieczór był tez okazją do refleksji i podziękowań, jakie maturzyści złożyli swoim nauczycielom i wychowawcom – pani Joannie Lawędzie, pani Marlenie Serwickiej i pani Beacie Zwolińskiej-Kaptur, które przez niemal 4 lata swoim wsparciem pomagały wychowankom w ich rozwoju, wskazując, że młodzi ludzie mają ogromny potencjał, który jest ich siłą na przyszłość. Maturzyści podziękowali wychowawczyniom za dobre słowa, które pozwalały im uwierzyć we własne siły i możliwości, za cierpliwość i mądrość, która pozwalała im zrozumieć, że porażki mogą nauczyć czegoś pożytecznego, a przeżywane trudności – mogą  odkryć wewnętrzną siłę. Młodzież podziękowała też nauczycielom wszystkich przedmiotów za inspiracje do poznawania świata, za cierpliwość i wyrozumiałość, której w szkolnej rzeczywistości tak bardzo potrzeba. W podziękowaniach młodzież wyraziła również uznanie dla Państwa Starostów, którzy wspierają szkołę i dbają o zapewnienia jak najlepszych warunków do nauki i rozwoju.

Wyjątkowo wzruszające były więc podziękowania maturzystów, świadczące o ich mądrości, dojrzałości i autentyczności, wyrażone w bardzo spontaniczny sposób – dedykacją piosenki, układu tanecznego i recytacją.

A potem już tylko zabawa studniówkowa….. do białego rana.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców uczniów klas maturalnych za wzorową organizacje balu studniówkowego i wsparcie we wszelkich przygotowaniach tak dużego przedsięwzięcia. Jesteśmy wdzięczni za Państwa zaangażowanie i przychylność w realizacji wszystkiego, co służy dobru  młodzieży.

Zdjęcia: Łukasz Kasprowicz