W dniach 30 stycznia i 7 lutego młodzież naszej szkoły uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym uczestnictwa w debacie oksfordzkiej. Szkolenie miało przygotować młodzież do uczestnictwa w Regionalnym Turnieju Debat Historycznych IPN w Kielcach. Szkolenie poprowadził p. Jan Piosik, prezes Fundacji „Projekty Edukacyjne”, ekspert w zakresie metody debaty oksfordzkiej, wieloletni trener wystąpień publicznych i juror turniejów, debat - specjalista w temacie debat.

 

Samo spotkanie miało na celu przybliżyć uczestnikom specyfikę debaty oksfordzkiej, stanowiącą nowoczesne i skuteczne narzędzie w edukacji. Udział w zajęciach pozwolił przygotować się do udziału w debacie oraz odpowiedzieć na pytania: Na czym polega debata?, dlaczego warto debatować? oraz jak efektywnie przygotować siebie i drużynę do udziału w batalii na argumenty.

Finał etapu regionalnego, do którego zakwalifikowało się osiem zespołów, odbędzie się 8 marca w siedzibie IPN „Przystanek Historia” w Kielcach. Zwycięzca będzie reprezentował Województwo Świętokrzyskie w finale ogólnopolskim który odbędzie się w kwietniu w Warszawie w siedzibie IPN.