W piątek 10 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie odbył się Świętokrzyski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych Opatów 2023 pod honorowym patronatem Starosty Opatowskiego Pana Tomasza Stańka. Nasza Szkoła tradycyjnie od lat jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia.

 

Na turnieju swoją formę i umiejętności zaprezentowali niepełnosprawni sportowcy z klubów całego województwa świętokrzyskiego. Dla wolontariuszy z Bartosza zawody były kolejnym ważnym doświadczeniem,okazją do wykazania się umiejętnościami organizatorskimi, wytrwałością i empatią. Całodzienne sportowe zmagania wymagały zadbania o zaplecze gastronomiczne, miejsce relaksu i odpoczynku dla zawodników, sprawną organizację turnieju, ale także o dobrą sportową atmosferą podczas rywalizacji i kibicowania aby uczestnicy olimpiady poczuli się prawdziwymi sportowcami. Z tymi zadaniami doskonale poradzili sobie licealiści. Z kolei zawodnicy dawali z siebie wszystko, walcząc o medale, ale również wspierając siebie wzajemnie, niezależnie od osiąganych wyników. Zakażdym razem, gdy w Naszej Szkole odbywają się tego typu zawody można przekonać się, że osoby niepełnosprawne, towyjątkowi ludzie,z ogromną determinacją i wolą walki, dlategowarto za nich trzymać kciuki!