18 października 2023 roku młodzież opatowskiego „Bartosza” uczestniczyła w Sandomierzu w  strategicznej grze miejskiej pt. „Sandomierz CRIME STORY”. W rywalizacji uczestniczyły 32 zespoły reprezentujące szkoły średnie z terenu województwa świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Inicjatywa ta została objęta honorowym patronatem Wojewody Świętokrzyskiego i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Opatowskiego „Bartosza” reprezentowali uczniowie klasy 4B w składzie: Kacper Biernat (kapitan drużyny), Maciej Bijak, Igor Kadela, Wojciech Kondas oraz Krystian Winiarski.

 

Scenariusz strategicznej gry polegającej na wykryciu sprawców „przestępstwa” był złożony oraz rozciągnięty na dużym obszarze Starego Miasta, przez co uczniowie musieli wykazać się nie tylko logicznym myśleniem jak również analizowaniem pozyskiwanych informacji. Do tego niezbędna była umiejętność orientacji w terenie przy pomocy mapy oraz kondycja fizyczna, gdyż ograniczony czas wymusił przyspieszone tempo przemieszczania się po całym centrum miasta. Spostrzegawczy uczestnicy zmagań mogli zdobyć dodatkowe punkty, które były przyznawane za wykonane fotografie poszczególnych elementów oraz obiektów wskazanych w karcie rozwiązań zagadki.

Po blisko trzygodzinnej rywalizacji zespół uczniów Bartosza zdobył 3 miejsce, uzyskując voucher nagrodowy w postaci uczestnictwa w szkoleniu z techniki jazdy przygotowanym przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Kielcach, wzięcia udziału w procesie wizualizacji śladów daktyloskopijnych w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Kielcach. Czekają na nich także zajęcia na strzelnicy - obserwowanie zajęć oraz mini zawody strzeleckie.

Wydarzenie to zorganizowane zostało w ramach kampanii promującej służbę w Policji pod nazwą „Dołącz do nas, zostań policjantem”.