5 października 2023r. uczniowie klas czwartych Bartosza udali się na wycieczkę do Warszawy, aby zapoznać się z pracą Parlamentu. Wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, była ważnym elementem w edukacji licealistów, bowiem zapoznali się z funkcjonowaniem polskiego Parlamentu. Zasiedli również na galerii w sali obrad i dowiedzieli się, jak przebiegają posiedzenia sejmu, a także jak wygląda codzienna praca posłów. Młodzież Bartosza świetnie radziła sobie z pytaniami zadawanymi przez panią przewodnik, co świadczy o ich dobrym przygotowaniu do życia obywatelskiego. Na zakończenie wizyty w polskim Parlamencie uczniowie mogli obejrzeć tablice pamiątkowe upamiętniające katastrofę smoleńską, czy odwiedziny Jana Pawła II, który jako pierwszy papież na świecie złożył wizytę w parlamencie swojego kraju.

 

Młodzież zwiedziła także Zamek Królewski, oglądając wspaniałe wystawy obrazów, rzeczy osobiste, takie jak porcelana, czy biżuteria oraz główne komnaty reprezentacyjne warszawskiej siedziby polskich królów. Dla tegorocznych maturzystów była to interesująca lekcja historii, bowiem stanowiła podróż w czasie do epoki polskiej monarchii. Młodzież obejrzała również warszawską Starówkę, gdzie spacerując, mogła podziwiać urokliwe kamieniczki, tak ważne dla historii polskiej stolicy.

Wyjazd do Warszawy dał również Maturzystom okazję do obejrzenia nowoczesnego centrum stolicy, a także życia mieszkańców. Wielu z nich głośno zastanawiało się nad dalszą edukacją – studiami w tym mieście. Wycieczka była też kolejną okazją do integracji czwartoklasistów, przed którymi ostatni rok wspólnej nauki.

W czasie wycieczki opiekę nad maturzystami sprawowały wychowawczynie: Joanna Lawęda i Beata Zwolińska – Kaptur.