Wrzesień to ważny czas dla uczniów, zwłaszcza klas pierwszych, którzy podejmują naukę w nowej szkole, poznają nowych kolegów i koleżanki, budują nowe relację i odnajdują się w nowym środowisku. Dla wielu z nich początek kolejnego etapu edukacyjnego może być trudny. Długo wyczekiwana zmiana dla jednych jest ekscytująca, innych może przerażać. Aby ułatwić pierwszoklasistom start w nowym miejscu, jak co roku, wychowawcy klas pierwszych przygotowali wspólne wyjście integracyjne. W słoneczny poranek 13 września 2023 r. ponad stuosobowa grupa wraz z opiekunami wyruszyła pieszo do Zochcina. Godzinny spacer był okazją do rozmów, poznawania się. Po dotarciu na miejsce i krótkim odpoczynku uczniowie klasy 1A rozpoczęli wspólną zabawę od zaproszenia zespołów klasowych do „Familiady”.  Ponad godzinna zabawa zakończyła się „głuchym telefonem”, a wśród gier pojawiły się: „Mafia”, podchody i zabawy zręcznościowe.

 

W spotkaniu uczestniczyła Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska, która podkreśliła jak ważna jest integracja, która pozwala na budowanie zespołów, w których każdy uczeń znajdzie swoje miejsce, a wzajemne zrozumienie, szacunek i tolerancja tylko to ułatwiają. Mówiła także jak bardzo się wszyscy od siebie różnimy i jak wielka siła tkwi w tej różnorodności. Kilkugodzinny piknik zakończył się poczęstunkiem i powrotem do szkoły. Piknik integracyjny jest jednym z pierwszych elementów integracji w Bartoszu, w której wszyscy nauczyciele budują przyjazną atmosferę, pełną zaufania i zrozumienia oraz pracują nad dobrymi relacjami ze swoimi uczniami.

Bardzo dziękujemy Panu Jarosławowi Basakowi – dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku oraz pracownikom placówki za gościnę na terenie obiektu i profesjonalne przygotowanie miejsca do naszego spotkania.