W dniu 16 listopada 2022r. uczniowie klas czwartych Bartosza wraz z młodszymi kolegami z 2c i 3a udali się na wycieczkę do Warszawy, aby zapoznać się z funkcjonowaniem Parlamentu. Wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie pani przewodnik zapoznała uczniów z historią i aranżacją budynków wchodzących w skład kompleksu sejmowego, była ważnym elementem w edukacji licealistów. Podczas zwiedzania miały miejsce obrady Sejmu, którym młodzież mogła się przysłuchiwać i osobiście zobaczyć jak wyglądają dyskusje nad uchwaleniem ustaw w naszym kraju. Na zakończenie wizyty w polskim Parlamencie uczniowie mogli obejrzeć tablice pamiątkowe upamiętniające katastrofę smoleńską czy odwiedziny Jana Pawła II, który jako pierwszy papież na świecie złożył wizytę w parlamencie swojego kraju.

 

 Klasy 4B i 4C zwiedziły Muzeum Narodowe, gdzie znajdują się obszerne zbiory obrazów, rzeźb czy porcelany. Obiekty muzealne pochodzą ze wszystkich znanych epok. Znajdziemy tam zabytki od starożytności po średniowiecze, a kończąc na współczesności. Indywidualna forma zwiedzania pozwoliła uczniom na własną i subiektywną interpretację oglądanych dzieł sztuki. Natomiast klasa 4A obejrzała wystawę stałą w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Jest to stosunkowo młode muzeum ponieważ zostało utworzone z inicjatywy ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego w styczniu 2009r. Polin otrzymało prestiżową nagrodę jako Muzeum Roku 2016. Młodzież miała okazję obejrzeć zbiory poświęcone historii Żydów w Polsce wyeksponowane w nowoczesny i bardzo ciekawy sposób. Wizyta w Polin uczy i buduje zrozumienie oraz szacunek do wielokulturowości państwa polskiego.

Listopad jest również czasem darmowych wizyt w Zamku Królewskim, z czego skorzystali licealiści. Była to okazja, aby obejrzeć wspaniałe wystawy obrazów, rzeczy osobiste, takie jak porcelana czy biżuteria oraz główne komnaty reprezentacyjne warszawskiej siedziby polskich królów.

Wycieczka do Warszawy była też dla maturzystów zachętą, aby w tym mieście podjąć dalszą edukację na studiach.