Liceum ogólnokształcące jako szkoła średnia ma swoją specyfikę, między innymi to, że nauczyciele tytułowani są - Pani Profesor, Panie Profesorze. To wskazuje na szacunek, uznanie roli nauczyciela. Ten tytuł również zobowiązuje pedagogów do starań o to, aby poziom pracy z uczniami był możliwie najwyższy. Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego w Opatowie podejmują takie starania, co przekłada się na to, że jest to doceniane.

 

Taki wysiłek Pani Małgorzaty Grządziel przyniósł wyjątkowe wyróżnienie, bowiem Pani profesor otrzymała po raz pierwszy w ponad 100-letniej historii szkoły honorowy tytuł – Profesor Oświaty - nadany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. To wielki zaszczyt dla szkoły, uhonorowanie osobowości nauczycielskiej, wynikającej z pasji, determinacji, będące uwieńczeniem pracy i dorobku zawodowego.

Ponadto Pani Małgorzata Grządziel została również wyróżniona medalem Komisji Edukacji Narodowej, co dodatkowo podkreśla wyjątkową pracę dydaktyczno-wychowawczą. Dziękujemy za tę pracę, za wyjątkowe wyróżnienia, które są dla nas powodem do dumy. Gratulujemy Pani Małgorzacie Grządziel, życząc kolejnych sukcesów zawodowych.