O jakiej Polsce marzę? To projekt debaty skierowanej do młodzieży, której celem jest zaproszenie ludzi młodych do dyskusji o Polsce – kraju, który sprzyja młodym, zatrzymuje ich w rodzinnych stronach dobrymi warunkami życia, atmosferą, której nie ma w żadnym innym miejscu. Z takim projektem zwrócił się Wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz do młodzieży naszego regionu i zaprosił do dyskusji o marzeniach związanych z przyszłością naszego kraju.

 

Pierwsza debata na ten temat odbyła się 26 września 2022r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Uczniowie opatowskiego Bartosza przyjęli to zaproszenie z ogromną otwartością, dyskutując o swojej wizji Polski. To znacząca okazja, aby wsłuchać się w głos tych, którzy już niebawem wejdą w dorosłość i aktywność społeczną. W dyskusji wybrzmiały ważne dla młodzieży kwestie – otwartość, relacje z innymi ludźmi, poczucie bezpieczeństwa oraz wolności i tolerancji. Mimo różnic pokoleniowych rozmowa młodzieży z Panem Wojewodą była ciekawa, twórcza i pozwoliła na to, aby młodzież mogła wyrazić swój głos w sprawach ważnych dla wspólnej przyszłości Polski i województwa świętokrzyskiego.

Dziękujemy Wojewodzie Świętokrzyskiemu – panu Zbigniewowi Koniuszowi oraz Pani Dyrektor Biura Wojewody Świętokrzyskiego  Ewie Nowak za zaproszenie do dyskusji młodzieży Bartosza, która kolejny raz pokazała, że ma swoje zdanie, a nade wszystko ambicje, aby siegać po marzenia.