Wrzesień to czas integracji i zapoznania z nowym środowiskiem dla pierwszoklasistów Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Jak co roku, uczniowie wszystkich klasy pierwszych wraz z opiekunami wybrali się na rajd integracyjny w Zochcinku. W słoneczny poranek 13 września 2022r. uczniowie wspólnie wyruszyli pieszo na rajdową wyprawę. Po dotarciu na miejsce, młodzież uczestniczyła w różnych zajęciach i zabawach, prezentując swoje profile klasowe.

 

W spotkaniu integracyjnym uczestniczyła również Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska, która podkreśliła znaczenie integracji zespołowej i relacji koleżeńskich. Odbyły się również krótkie, pełne wrażeń zawody sportowe, polegające na przeciąganiu liny oraz skokach w workach. W ramach odpoczynku na koniec spotkania przygotowany został poczęstunek w formie pieczonych kiełbasek, chleba oraz ciepłej herbaty. Uczniowie mogli miło spędzać czas na świeżym powietrzu, dzięki słonecznej pogodzie, która umożliwiła długie spacery po obszarze zwierzyńca.

Dzięki temu wydarzeniu młodzież poznała się lepiej, otworzyła na nowe znajomości oraz zaaklimatyzowała w nowym otoczeniu. Rajd zostanie w pamięci każdego uczestnika na długi czas! Dziękujemy Panu Jarosławowi Basakowi – dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku za gościnę na terenie obiektu.