Wyniki matury naszych Uczniów w sesji wiosennej 2022r. są najlepsze w powiecie opatowskim – 1 miejsce i bardzo dobre – 11 miejsce, wśród 30 najlepszych liceów województwa świętokrzyskiego, zaś wyniki Technikum, to 1 miejsce w województwie obok THM w Ostrowcu Świętokrzyskim, w rankingu uwzględniającym dane z 3 podstawowych przedmiotów – z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Z przedmiotów rozszerzonych jest jeszcze lepiej – przewyższamy inne szkoły o kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt punktów procentowych.  To wielkie osiągnięcie naszej Młodzieży i Nauczycieli.

 

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/matura-2022-w-swietokrzyskiem-top-20-technikow-z-najlepszymi-wynikami-liderem-kielecki-nazaret-potem-sporo-niespodzianek/ar/c5-16477083

Takie wyniki otwierają naszej Młodzieży nieograniczone możliwości dotyczące przyszłości, bowiem nasi Absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na wszystkie kierunki i uczelnie, które wybierają. Wysokie wyniki cieszą, ale jak podkreśla Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska, wszystkie wyniki są dla nas ważne, te bardzo wysokie, te średnie i te nieco niższe, bowiem wynik matury jest indywidualny. Składa się na niego własny wysiłek, trud i możliwości indywidualne. Takie wyniki uzyskali nasi uczniowie dzięki temu, że w szkole podchodzimy indywidualnie do każdego młodego człowieka, rozpoznajemy jego pasje, zainteresowania, możliwości i wspieramy w jego rozwoju. I chociaż droga do sukcesu czasem nie przychodzi łatwo, to nasi Uczniowie wiedzą, że jest przy nich zawsze wychowawca, nauczyciel, dyrektor, którzy są dla nich przewodnikami w odkrywaniu nie tylko wiedzy ale nade wszystko samego siebie.

Dzisiaj jesteśmy dumni, ponieważ mimo obaw związanych z długim, niemal dwuletnim okresem nauki zdalnej tego rocznika Maturzystów, nowych wyzwań organizacyjnych z tym związanych, okresu izolacji i ograniczenia kontaktów z rówieśnikami, nauka w szkole była prowadzona na wysokim poziomie, co dowodzi tego, że dla naszych Uczniów i Nauczycieli nie ma rzeczy niemożliwych. Należy również podkreślić, że wyniki obecnej sesji maturalnej są kolejnymi w ostatnich latach, które czynią naszą szkołę najlepszą w regionie i dają młodzieży pewny start w przyszłość.

Dziękujemy jeszcze raz naszym Uczniom za ich pasje rozwijane wspólnie w szkole, Rodzicom za zaufanie do nas i Nauczycielom oraz Wychowawcom za to, że zawsze widzą w młodych ludziach ich potencjał, piękno młodości i dobro tkwiące w każdym człowieku.