Na ten dzień czekało wielu uczniów… aby móc zamknąć kolejny etap swojej edukacji, czyli zakończyć naukę w roku szkolnym 2021/2022, otrzymać promocje do klasy wyższej i cieszyć się wakacyjnym odpoczynkiem. Dlatego ten dzień był inny niż wszystkie pozostałe w minionym roku szkolnym. Rozpoczął się od uczestnictwa we Mszy św. dziękczynnej w Klasztorze OO. Bernardynów, podczas której o. Adrian wskazał, jak ważne jest wsparcie, zrozumienie w trudzie codzienności, z którym każdy człowiek musi się zmagać oraz budowanie klimatu dobrych relacji z innymi. Młodym ludziom takie wsparcie jest potrzebne, bowiem pozwala na pokonywanie lęków i słabości, a w rezultacie osiąganie celów i spełnianie marzeń.

 

Dalsza część uroczystości zakończenia roku odbyła się w szkole, gdzie młodzież spotkała się z Dyrekcją szkoły, Wychowawcami i Nauczycielami, aby podsumować trudy, zmagania i cieszyć się z sukcesów mijającego roku szkolnego. A sukcesów było dużo. To tytuły laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, najwyższe miejsca w Polsce w konkursach, wyróżnienia w turniejach, co świadczy o tym, każdy uczeń w tej szkole znajduje przestrzeń do realizacji swoich aspiracji, rozwoju zainteresowań i talentów. Jednak, jak podkreśliła w swoim wystąpieniu Pani dyrektor Małgorzata Szczepańska, każdy uczeń na miarę swoich indywidualnych możliwości osiąga sukcesy, które go cieszą i pozwalają na budowanie wewnętrznego przekonania o swoich możliwościach i wiarę w siebie. Na tej drodze młodym ludziom towarzyszą nauczyciele i wychowawcy, których wrażliwość i doświadczenie jest cenne, ponieważ pomaga w zdobywaniu szczytów… Jednym z takich nauczycieli – przewodników młodych ludzi w wędrówce do sukcesów edukacyjnych, jest Pani Barbara Szczechura, nauczycielka chemii, która po 37 latach pracy dydaktyczno – wychowawczej w Bartoszu, wybrała dla siebie czas odpoczynku, skupienia się na innych ważnych sprawach, dzięki decyzji o przejściu na emeryturę. Dzisiaj dziękujemy Pani Profesor w imieniu wszystkich roczników młodzieży Bartosza, którym w nauce chemii towarzyszyła pani Barbara Szczechura.

Dzisiejszy dzień zakończenia roku szkolnego był ważny nie tylko dla uczniów. Był też piękny i wzruszający dla Rodziców, których przedstawiciele byli obecni w szkole, aby być w ważnych chwilach dla swoich dzieci. Ten dzień był też znaczący dla władz samorządowych – dla Starosty Opatowskiego – Pana Tomasza Stanka, który swoją obecnością na uroczystości podkreślił, że edukacja jest ważną wartością dla przyszłości naszego regionu. Na uroczystości byli tez obecni Goście – przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz firmy House of Angular, aby przekazać młodzieży nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie informatyki, które znacznie przekraczają poziom licealny.

Młodzież rozpoczyna więc wakacje, których piękno było zapowiedziane wyśpiewanymi  piosenkami przez nasze artystki wokalne.

Foto: Zuzia Korzeń, Olga Religa, Łukasz Kasprowicz