„Życie to tylko chemia, w istocie mały przykład chemii na pojedynczej planecie świata” - Arthur Kornberg

Chemia to specyficzna dyscyplina nauki. Ciekawa, fascynująca, ale równie trudna i tajemnicza. Jednak dla uczniów Bartosza to płaszczyzna ciekawych fascynacji naukowych, które w kolejnych rocznikach przynoszą wielkie sukcesy. JAKUB MASTERNAK uczeń klasy III Bp potwierdził chemiczne ambicje młodzieży opatowskiego liceum, zdobywając tytuł LAUREATA 68. Olimpiady Chemicznej, która zakończyła się w sobotę 11 czerwca 2022r. galą w auli Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, gromadząc najwybitniejszych polskich chemików, którzy od lat są zaangażowani w pracę naukową w dziedzinie chemii oraz w przygotowanie kolejnych Olimpiad Chemicznych.

 Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady chemicznej prof. dr hab. Marek Orlik gratulując laureatom, złożył im życzenia, aby ich pasja doprowadziła w przyszłości do powtórzenia sukcesu najwybitniejszej polskiej uczonej – Marii Skłodowskiej-Curie, dołączając do grona polskich Noblistów. Ta uroczystość z udziałem ucznia opatowskiego „Bartosza”  jest wielkim wyróżnieniem dla szkoły, dla wysiłku Jakuba. Jest też uwieńczeniem pracy dydaktycznej Pani Barbary Szczechury, nauczycielki chemii, której uczniowie sięgają po najwyższe tytuły i wyróżnienia.

Jakub to uczeń, który jest dumą całej społeczności szklonej, dla której jest On przykładem harmonijnego połączenia pasji, ambicji, talentu i umiejętności dzielenia się swoją wiedzą z innymi. Dzięki temu, że Jakub znalazł w szkole swoje miejsce na rozwój zainteresowań chemicznych, uwieńczonych sukcesem olimpijskim, jego możliwości dalszej nauki są nieograniczone. Już dzisiaj prestiżowe polskie uczelnie oferują Jakubowi miejsce u siebie, a Jakub może wybierać środowisko, które najlepiej będzie służyło dalszemu Jego rozwojowi.

Jakubie – jesteś WIELKI!!!

Dziękujemy i gratulujemy wielkiego sukcesu - Rodzicom Jakuba, Nauczycielom ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opatowie oraz Panu Mikołajowi Zgorzelakowi, nauczycielowi chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – opiekunowi olimpijczyków.