We wtorek 31.05.2022 Ósmoklasiści z powiatu opatowskiego, ale także z ościennych powiatów pod opieką nauczycieli i rodziców  gościli w Zespole Szkół Nr 2 - Liceum Ogólnokształcącym im. B. Głowackiego w Opatowie na Dniu Otwartym. Społeczność „Bartosza” przygotowywała się do tego dnia z dużą starannością, gdyż chciała pokazać Gościom ze szkół podstawowych, jak wiele możliwości otwiera się przed nimi, jeśli wybiorą naukę w „Bartoszu”- szkole, która łączy ponadstuletnią tradycję ze współczesnością. Szkole, w której dostrzega się indywidualność i odmienność każdego ucznia, wspiera się młodego człowieka w procesie własnego rozwoju, odkrywania talentów, realizacji pasji i spełnienia marzeń. Oferta edukacyjna, a także proponowane zajęcia pozalekcyjne i różne przedsięwzięcia potwierdzają, że nie ma przesady w słowach, które widnieją na ścianie szkoły: „Tu dorastamy do marzeń”.

 

Uczniowie i nauczyciele „Bartosza”, mimo ograniczeń czasowych, bardzo chcieli pokazać Ósmoklasistom choć namiastkę „życia szkolnego”. Już przy wejściu czekali na młodych Gości, by obdarować Ich drobnym upominkiem, zaprosić do zapoznania się z wspaniałą, nowoczesną bazą lokalową szkoły oraz zaprezentować poszczególne profile: humanistyczny, politechniczny, biologiczno-chemiczny. Należy dodać, że w roku szkolnym 2022/2023 można także podjąć naukę na profilu ogólnym lub w Technikum Ekonomicznym i Technikum Informatycznym.

Ósmoklasiści chętnie rozwiązywali przygotowane dla nich rebusy, quizy, zadania, zdobywając „nieprzygotowania” oraz oceny bardzo dobre z wybranych przedmiotów, co niewątpliwie będzie dla nich przydatne na „stracie” w nowej szkole, jeśli oczywiście zdecydują się na dalszy etap kształcenia w „Bartoszu”.

Z zainteresowaniem młodzież obejrzała także zajęcia językowe, pokaz robotyki, oraz zajęcia w siłowni. Pasjonaci z klasy pierwszej zaprezentowali swoje prace plastyczne oraz modelarskie, a utalentowani muzycy umilali czas grą na akordeonie. Z kolei Szkolne Koło Ratownicze Bartosza zachęcało do wstąpienia w swoje szeregi wszystkich, którzy chcą zdobywać nieocenione umiejętności ratowania ludzkiego życia.

Bardzo kreatywny, szczerze zaangażowany w życie szkoły Samorząd Szkolny spotkał się z młodszymi Koleżankami i Kolegami na dziedzińcu szkoły, by opowiedzieć o swoich działaniach, również tych planowanych na kolejny rok szkolny.

Wszyscy uczniowie Bartosza zaangażowani w organizację Dnia Otwartego stanęli na wysokości zadania, zadbali o miłą, rodzinną atmosferę, a słynne powiedzenie przez żołądek do serca zamienili na: „przez żołądek do Bartosza”. Kunsztem kulinarnym popisali się chłopcy z Koła Młodych Gospodarzy, którzy przygotowali przepyszne słodkości, mogąc się równać z najlepszymi cukiernikami z Polski.

Z kolei tuż przy hali sportowej odbył się wspólny grill .Najlepsze kiełbaski i opiekany chlebek przygotowała męska część Grona Pedagogicznego, z którą mógłby konkurować sam Karol Okrasa. Miłym akcentem tego dnia była obecność Absolwentów LO i Technikum, którzy chętnie włączyli się w promocję szkoły, a swoją obecnością potwierdzili, że Bartosz jest bliski ich sercu.

Dzień Otwarty zakończyło spotkanie Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Licealistów z Ósmoklasistami. Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska podziękowała Młodzieży za tak liczne przybycie oraz wyraziła nadzieję, że z wieloma osobami spotka się we wrześniu na rozpoczęciu roku szkolnego. Słowa wdzięczności skierowała do Dyrekcji i Nauczycieli szkół podstawowych za umożliwienie wychowankom udziału w Dniu Otwartym i dobrą współpracę.

Pani Małgorzata Szczepańska podziękowała także obecnym Rodzicom za to, że poświęcili swój czas, by indywidualnie przyjechać z dzieckiem i wesprzeć go w wyborze szkoły średniej.

Zdjęcia: Olga Religa, Zuzia Korzeń