Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko będziemy mieli odwagę za nimi iść... (Walt Disney)

Te słowa stały się przesłaniem dla tegorocznych Maturzystów, którzy 29 kwietnia 2022r. wpisali w księgę historii szkoły swoją ostatnią obecność jako uczniowie. To dzień podziękowań i pożegnań, nie tylko ze swoimi Wychowawcami – Panią Agnieszką Grad – kl.IIIA, Panią Moniką Wosik – kl.IIIB, Panem Piotrem Kapturem – kl.IIIC, Panią Małgorzatą Kołodziej, Panem Jackiem Chebą – kl.IVT, koleżankami i kolegami,nauczycielami różnych przedmiotów, ale też z niezapomnianym okresem w życiu, który przygotowuje do dalszego spełniania swoich pasji, co zaznaczył o. Adrian w czasie mszy świętej sprawowanej w klasztorze oo. Bernardynów w Opatowie.

 Wśród tegorocznych abiturientów żegnamy ludzi ciekawych świata, posiadających ambicje naukowe, pasje, bogate osobowości, kreatywność, różnorodne talenty i uzdolnienia, którymi dzielili się ze społecznością Bartosza, jednocześnie rozwijając się, ucząc i wzbogacając się swoją wzajemną obecnością. Społeczność szkolna uhonorowała niektórych z Nich, przyznając w drodze głosowania tytuł Złotego Absolwenta dla Weroniki Kucharskiej, Kacpra Wilczaka i Damiana Pawlickiego. To znak szacunku wobec Ich zaangażowania w życie szkoły, talentów, szczególnej wrażliwości i wierności swoim ideałom.

Maturzyści pożegnali się ze szkołą w swoim stylu – swoją młodzieńczą ekspresją wyrażoną poprzez muzykę. Złożyli też ślubowanie, w którym zaznaczyli wierność wartościom, które tu w szkole poznali.

 Przed Nimi egzaminy maturalne, do których przystąpią od 4 maja 2022r. Wszyscy wierzymy, ze okażą się one potwierdzeniem umiejętności i wiedzy zdobytych w tej szkole i wyniki będą pomyślne. A przyszłość naszych drogich Maturzystów będzie dalszym sięganiem po marzenia.

Powodzenia !!!

Foto: Olga Religa (2Ap)