13.04.2022 w naszej szkole odbyło Misterium Męki Pańskiej. Jest to wieloletnia tradycja szkoły, którą pielęgnuje społeczność "Bartosza". Ojciec Adrian w swoim przemówieniu przybliżył tajemnice męki pańskiej i zachęcił do głębszych refleksji nad życiem właśnie przez pryzmat tej tajemnicy. Pani Małgorzata Grządziel - nauczyciel historii i opiekun grupy przygotowującej Misterium - opowiedziała o samym przebiegu Misterium oraz zwróciła uwagę na relacje występujące w naszym życiu, które są zdecydowanie za krótkie i za szybkie.
 
Misterium rozpoczęło się wydarzeniami Wielkiego Czwartku a zakończyło pantomimą i zmartwychwstaniem Jezusa. Nie zabrakło również wspólnego dzielenia się chlebem. 
Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska na sam koniec zwróciła uwagę na szczególność tegorocznego Misterium oraz złożyła wszystkim życzenia wielkanocne. Podziekowania popłynęły w stronę wszystkich występujących, Mikołaja Szczygła - odgrywającego rolę Jezusa oraz Nikoli Bukały, która była autorką scenariusza.
 
Mamy nadzieję, że tegoroczne Misterium skłoniło społeczność "Bartosza" to refleksji nad życiem i relacjach jakie w nim budujemy. Zachęcamy do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej 2022 na Facebooku naszej szkoły.