Z radością informujemy o zdobyciu przez Przemysława Frańczaka z klasy III Cp kwalifikacji do etapu centralnego XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół średnich z województwa Świętokrzyskiego, W części pisemnej uczestnicy rozwiązywali test składający się z 50 pytań. Do etapu ustnego zakwalifikowało się 8 uczniów, którzy uzyskali powyżej 70% prawidłowych odpowiedzi w teście. W tym etapie olimpiady uczestnicy odpowiadając na zestaw 6 pytań wykazali się wiedzą znacznie wykraczającą poza podstawę programową. Zarówno test pisemny, jak i część ustna olimpijskich zmagań dotyczyły szeroko pojętej ekologii ekosystemów i biomów świata, ochrony środowiska z jej nowoczesnymi technologiami, ochrony przyrody, aktów prawnych, inżynierii genetycznej i fizjologii człowieka w aspekcie zdrowia i zrównoważonego rozwoju.

 Po zsumowaniu punktów z obu części olimpiady Przemek zajął trzecie miejsce w województwie i będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach centralnych, które odbędą się w dniach 2-4 czerwca 2022 roku.

Cieszymy się bardzo z sukcesu Przemka gdyż poparty był on wielomiesięczną pracą, determinacją i pasją do biologii. Warto przypomnieć, że Przemek ma już na koncie osiągnięcia w dziedzinie biologii i nauk z nią związanych. W bieżącym roku szkolnym uczestniczył w etapie okręgowym 51Olimpiady Biologicznej oraz w finale centralnym Konkursu Biochemicznego organizowanego przez UMCS w Lublinie

Gratulujemy i życzymy koledze powodzenia w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawuje nauczyciel biologii pani Ewa Basak.