W dniu 4.04.2022 r. w rocznicę bitwy pod Racławicami, nasza Szkoła obchodziła uroczystość Dnia Patrona Szkoły – Bartosza Głowackiego, bohatera powstania kościuszkowskiego. Z tej okazji uczniowie klasy III cp oraz III bp przygotowali prezentacje na temat historii Szkoły oraz postaci Bartosza Głowackiego. Najlepsze prezentacje - Zuzanny Wiśniewskiej z klasy III cp i Marcina Niziałka z klasy III bp zostały przedstawione całej społeczności szkolnej, aby przybliżyć młodzieży historię Szkoły i osobę naszego patrona.  Ważnym elementem uroczystości był wykład Pani dr Longiny Ordon - dyrektor Opatowskiego Domu Kultury na temat: Bitwa racławicka, Bartosz Głowacki, historia, legenda, mit. Wykład Pani Ordon był przez naszych uczniów odebrany z dużym zainteresowaniem.

 

W dalszej części szkolnego spotkania wytypowane osoby z poszczególnych klas wzięły udział w quizie dotyczącym postaci Bartosza Głowackiego i historii Szkoły. Poziom quizu był bardzo wysoki, świadczący o utożsamianiu się młodzieży z historią szkoły i jej patrona.  Zwyciężczynią quizu została Aleksandra Jędrzejewska z klasy  I cp, która otrzymała nagrodę książkową - gratulujemy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami.

By podkreślić powagę naszego święta, jedność społeczności szkolnej, cała społeczność szkolna założyła koszulki z logo Szkoły, a szkolny radiowęzeł nadawał muzykę z okresu powstania kościuszkowskiego. W przestrzeni szkolnej w tym dniu nie zabrakło wizerunku Bartosza Głowackiego i symbolicznej kosy. Nad całością przygotowań, przebiegiem  i organizacją  Dnia Patrona czuwali uczniowie z klasy III cp pod kierunkiem Barbary Kasińskiej.

Foto: Mikołaj Szczygieł

Dzień Patrona Szkoły - prezentacja