Studniówka młodzieży Bartosza rocznika 2022 odbyła się 10 lutego i miała wyjątkowy wymiar. Rozpoczęła się w sposób utrwalony wielopokoleniową tradycją: od poloneza. Młodzież zatańczyła go według choreografii przygotowanej przez Panią Dyrektor Małgorzatę Szczepańską, prezentując się bardzo dostojnie i elegancko. Ten staropolski taniec wywołał wzruszenie Rodziców i podziw Gości, który towarzyszył również podczas kolejnego tańca - walca w wykonaniu Maturzystów. Nie mniej wzruszeń wywołał pokaz tańca nowoczesnego pt. Moja i Twoja nadzieja w wykonaniu Mariki Wit i Julii Mordon.

 Młodzież witając Gości  i Rodziców podkreśliła niezwykłość Studniówkowego Balu, jego wyjątkowość i podniosłość. W podziękowaniach skierowanych do Państwa Starostów  znalazły się słowa uznania za dbałość o rozwój szkoły i troskę o to, aby jej dobre imię niosło się w świat. Z kolei Rodzice usłyszeli od swoich Dzieci wyjątkowo wzruszające, ciepłe słowa o stałej obecności i opiece Rodziców, o Ich nadrzędnej roli we wprowadzaniu w dorosłe życie i w świat wartości, za co podziękowanie zostało wyrażone dedykacjami muzycznymi - Martyny Wójcik oraz Mai Gorazd przy akompaniamencie Michała Bugały i Weroniki Kucharskiej.

Rodzice wobec takich podziękowań nie kryli wzruszenia i w swoich wystąpieniach mówili o swoim szczęściu uczestniczenia w tak pięknym wydarzeniu.

Starosta Opatowski Pan Tomasz Staniek  z kolei podkreślił znaczenie Balu Studniówkowego, który stanowi ważny etap w życiu młodych ludzi, w drodze ku dorosłości, co potwierdza elegancja i królewskie wykonanie poloneza. Natomiast Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska w słowach skierowanych do Maturzystów i Rodziców podzieliła się refleksjami na temat dobra i piękna, które wnosi w życie szkoły  obecność tak wrażliwej i aktywnej młodzieży.

Przedstawiciele Maturzystów prowadzący uroczystość - Wiktoria Woźniak z klasy 3B i Damian Pawlicki z klasy 4T podkreślili, że Bal Studniówkowy to święto szkoły, to czas refleksji i podziękowań – nauczycielom i wychowawcom:

kl. 3A- Agnieszce Grad

kl. 3B-Monice Wosik

kl. 3C- Piotrowi Kapturowi

kl. 3D- Małgorzacie Kołodziej

kl. 4T- Jackowi Chebie

za wspólne kroczenie ku pięknej przyszłości.

Społeczność Bartosza po raz kolejny nie zawiodła, wykazała się godnym, pięknym i dojrzałym zachowaniem, bawiąc się do białego rana.