Miło nam poinformować, że Nikola Bukała i Wiktoria Faliszewska – uczennice kl. III Ap zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia. Kwalifikacja ta jest drogą do III etapu olimpiady, po sukcesach w I etapie, który polegał na rozwiązaniu testu, w II etapie należało napisać pracę lub nagrać filmik na temat tego, jak powinna wyglądać szkoła, która respektuje prawa ucznia. Wiktoria i Nikola to jedyne reprezentantki województwa świętokrzyskiego, które będą uczestniczyć w etapie finałowym, który odbędzie się 16 marca 2022r. w Poznaniu. Opiekunem merytorycznym uczennic jest Pani Małgorzata Grządziel.

Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska odnosząc się do sukcesu Nikoli i Wiktorii podkreśliła ich wyjątkową aktywność w wielu obszarach życia szkoły, zwłaszcza w pracy Samorządu Uczniowskiego, do której wnoszą dużo ciekawych, kreatywnych pomysłów, dobrej energii i inicjatyw, które licznie angażują  społeczność Bartosza i dzięki którym szkoła tętni życiem.

Życzymy powodzenia w finale, do którego Nikola i Wiktoria zakwalifikowały się po raz kolejny i jesteśmy przekonani, że ich wyjątkowe osobowości, które stanowią twórczy duet, pozwolą na osiągnięcie najwyższych miejsc w Polsce i tytułu laureatów.