Z dumą informujemy, że Liceum Ogólnokształcące im. B. Głowackiego w Opatowie uzyskało SREBRNĄ TARCZĘ w ogólnopolskim rankingu szkół średnich „Perspektyw”, zajmując 479 miejsce w Polsce (awans o 27 miejsc w stosunku do roku ubiegłego) oraz 13 w województwie świętokrzyskim. Ranking uwzględnia sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska odnosząc się do tego sukcesu, podkreśliła, że uzyskany wynik to efekt dobrej współpracy i zaangażowania uczniów i nauczycieli w procesie własnego rozwoju, realizacji pasji i spełniania marzeń. 

 

 

 

Uzyskanie SREBRNEJ TARCZY  cieszy, jest też inspiracją do dalszego wysiłku i nadaje przekonania, że warto podejmować starania, a uczniowie zasługują na to, co najlepsze. To również kontynuacja realizacji ambicji wielu pokoleń uczniów i nauczycieli.

W ostatnich latach Szkoła była wyróżniona w 2021 roku BRĄZOWĄ TARCZĄ, w 2020 roku SREBRNĄ TARCZĄ i w roku 2019 BRĄZOWĄ TARCZĄ.