„Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem”  (K. I. Gałczyński)

Wkraczamy w radosny okres Świąt Bożego Narodzenia, który zbliża do siebie i łączy ludzi. Szczególnie teraz, w tych trudnych czasach ciągłych zagrożeń, wątpliwości i niepokoju, pragniemy poczuć bliskość i ciepło innych życzliwych osób. W piątek 17 grudnia  nauczyciele i uczniowie „Bartosza” zgromadzili się w hali sportowej, by w szkolnej wspólnocie, jak w prawdziwej rodzinie, zatrzymać się na chwilę w gonitwie codziennych spraw, razem kolędować i cieszyć się z narodzin Chrystusa.

W przepięknej świątecznej scenerii, ze szczególną mocą wybrzmiały teksty poetyckie oraz kolędy i pastorałki podkreślające wartość i sens Bożego Narodzenia. Znalazło się w nich  przesłanie miłości, pokoju, przebaczenia i pojednania. W związku z tym, że znów rozpoczyna się nauka zdalna, ostatnie przedświąteczne spotkanie nabrało wyjątkowego wymiaru. Połammy się symbolicznie opłatkiem, dzielmy  się szczęściem, radością i ciepłem rodzinnym - powiedziała pani dyrektor Małgorzata Szczepańska, życząc  wszystkim, aby:  „Święta Bożego Narodzenia były czasem pojednania i spotkania z osobami bliskimi, a Nowy Rok przyniósł spełnienie marzeń i realizację planów”. Życzenia do Grona Pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi oraz młodzieży skierowali także uczestnicząca w uroczystości Pani Małgorzata Jalowska - Starosta Opatowski oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego.  Jak każe tradycja, nie obyło się bez gwiazdkowych upominków. Nauczyciele otrzymali od Samorządu Szkolnego świąteczne kartki  z własnoręcznie napisanymi życzeniami w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.

Świąteczną dekorację sali oraz programem poetycko-muzyczny przygotowali  uczniowie klas: 1Ap, 1Bp, 2Ap, 2Bp, 3A oraz szkolny zespół muzyczny pod kierunkiem polonistek - pani Joanny Lawędy i pani Bożeny Domagały-Rej.