W dniu 30 listopada 2021 r. młodzież z klasy IIIa wraz w wychowawcą - panią Agnieszką Grad oraz nauczycielem historii - panią Barbarą Kasińską uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej zorganizowanej w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”. Wycieczka była formą ciekawej lekcji historii, bowiem młodzież zwiedziła Państwowe Muzeum na Majdanku w Lublinie, gdzie obejrzała w zadumie i refleksji, miejsce tragedii wielu tysięcy ludzi, głównie Polaków. Obóz koncentracyjny, który mimo, że dzisiaj istnieje jako muzeum, to jednak jest materialnym świadectwem dramatu II wojny światowej.

 Młodzież odwiedziła również Muzeum Miasta Lublina, aby poszerzyć swoja wiedzę dotyczącą historii regionalnej obejmującej Lubelszczyznę, co jest bardzo ważnym elementem edukacji historycznej. Ponadto jest też ważnym zagadnieniem w realizacji Innowacji historycznej, realizowanej w klasie historycznej.

Młodzież zwiedziła również zabytkową starówkę, Zamek Lubelski oraz siedziby UMCS i KUL z nadzieją, że być może już za niespełna rok będą uczelnie dalszej ich edukacji. Mimo jesienno-zimowej aury wyjazd edukacyjny był piękną, ciekawą, odmienną od nauki szkolnej, lekcją historii.