Czas pandemii jeszcze trwa, jednak nadzieję każdego dnia dają informacje o spadającej liczbie zakażeń. To źródło optymizmu wielu ludzi, ale również sposobność do wyrażenia wdzięczności tym wszystkim, którzy zmagali się z pokonaniem nowych, nieznanych wcześniej zagrożeń, lęków,  związanych z covid – 19. Z tej okazji 21 czerwca 2021r. na dziedzińcu Szpitala im. Św. Leona w Opatowie odbył się koncert młodych artystów z Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Młodzież długo czekała na to, by móc zagrać ten koncert.

Był on wyrazem wdzięczności dla środowiska opatowskich medyków – lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, pracowników administracji i obsługi opatowskiego szpitala. Był też podziękowaniem za ponad roczną trudną, ryzykowną pracę, za odwagę i gotowość do podejmowanie najtrudniejszych zadań w okresie pandemii.

W koncercie uczestniczyła Pani Małgorzata Jalowska – Starosta Powiatowy, Pani Ewelina Wójcik – Prezes Szpitala Św. Leona w Opatowie, Pani Mieczysława Myszona-Tarnowska – naczelna pielęgniarek oraz koordynator ds. szczepień oraz pracownicy i pacjenci opatowskiego szpitala. Była to również okazja do propagowania szczepień, które są najskuteczniejszym sposobem zapobiegania chorobom i warunkiem powrotu do normalnego funkcjonowania całego społeczeństwa.

Młodzież podczas koncertu zaprezentowała się w utworach polskich wokalistów we własnej aranżacji  oraz w układach tanecznych. Koncert zakończył się życzeniami dla medyków – niech Państwa praca, codzienny wysiłek i starania przyniosą zadowolenie, szacunek ze strony innych ludzi, poczucie spełnienia i przekonanie, że jesteście Państwo  potrzebni nam wszystkim każdego dnia, nieustannie.

W koncercie wystąpili:

Wokaliści: Maja Gorazd, Julia Gierczak, Zuzanna Wiśniewska, Karolina Szemraj, Martyna Wójcik.

Instrumentaliści: Marcel Bień, Michał Bugała, Kacper Maziarz, Maciej Pacholczak.

Tancerze: Julia Kapsa, Julia Mordon, Aleksandra Skuza, Marika Wit.

Prowadzący:  Wiktoria Woźniak i Jakub Masternak.

Projekt plakatu: Marcin Stawiarski i Piotr Strzępek.

Dokumentacja fotograficzna: Jakub Wiącek.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu koncertu Powiatowemu Centrum Kultury w Opatowie oraz Opatowskiemu Ośrodkowi Kultury oraz mediom lokalnym za relacje z wydarzenia.