GEEK to Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe, których uczestnicy łączą pasje informatyczne z nauką różnych przedmiotów. W tej nowej dyscyplinie uczniowie Bartosza okazali się najlepsi, bowiem 2 zespoły reprezentujące Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego – zespół Yerbagersi w składzie: Jakub Masternak i Maciej Pacholczak z implementacją gry „Zakodowana wiadomość” oraz zespół Dino Rihno w składzie: Bartosz Guzal, Piotr Dąbrowski, Szymon Rybak i Kacper Maziarz ze scenariuszem gry „M4X i niezapomniana przygoda” – zajęły pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim, kwalifikując się do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu GEEK.

To znaczący sukces naszej młodzieży – uczniów kl. IIBp, który świadczy o bardzo wysokim poziomie wiedzy i umiejętności informatycznych, dotyczących programowania, które znajdują zastosowanie w opracowaniu i przedstawieniu koncepcji scenariusza lub stworzeniu prototypu demo czy też pełnej implementacji gry edukacyjnej o tematyce dotyczącej różnych przedmiotów.

Dziękujemy za taki sukces i życzymy powodzenia w zmaganiach etapu centralnego, który zaplanowany jest na 25 maja 2021 r.

Konkurs odbył się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego, w imieniu którego dyplomy i nagrody wręczyli: pan Rafał Kołodziejczyk – prezes Świętokrzyskiego oddziału PTI oraz pan Grzegorz Basiński – członek zarządu PTI.