Miło nam poinformować, iż pięcioro naszych uczniów biorących udział w tegorocznej XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka” zostało wyróżnionych. Są to: Karolina Markiewicz, Aleksandra Wójcik, Weronika Beraś z kl. IIa, Katarzyna Cybula z kl. Ib oraz Aleksandra Dąbrowska z kl. IIa. Celem Konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu języka polskiego, propagowanie polskiej i zagranicznej literatury, aktywizacja miłośników języka polskiego poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.

 

Uczniowie naszej szkoły doskonale poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Rozwiązali test z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku oraz opisali przygody podróżnika znanego im z literatury. Szkolnym Organizatorem Konkursu jest pani Joanna Lawęda. Uczniowie pracowali także pod kierunkiem pani Magdaleny Zając.