Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić wszystkich do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Już po raz kolejny społeczność Bartosza włączyła się w obchody tego święta sportu.

23 września w szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w biegach na 50 m. z każdego pionu klas wytypowani zostali przedstawiciele w kategorii dziewcząt i chłopców. Po eliminacjach i półfinałach wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych.

W kategorii dziewcząt do ścisłego finału zakwalifikowały się: Aleksandra Guzal (kl. IBp), Amelia Sławska (kl. IID) i Nina Religa (kl. IIIA), natomiast w kategorii chłopców: Konrad Kontak (kl. ICp), Marcel Bień (kl. IICp) i Bartosz Wójtowicz (kl. IIIB).

Mistrzynią Szkoły w biegach na 50m została Aleksandra Guzal z klasy IBp, natomiast Mistrzem Szkoły- Marcel Bień z klasy IICp. Zwycięzcom gratulujemy.

Nagrody pozyskano z Ministerstwa Sportu program „BEACTIVE”, a inicjatorami tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu byli nauczyciele wychowania fizycznego: Jacek Cheba, Artur Waszczyk i Magdalena Zając.