Uczniowie klas I o profilu matematycznym z IB i IBp odnieśli znaczący sukces w XXXI polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques Sans Frontières” (Matematyka Bez Granic), zajmując odpowiednio - kl. IB - 1 miejsce w województwie i 13 miejsce w kraju oraz – kl. IBp - 14 miejsce w województwie i 55 miejsce w kraju na 524 klasy uczestniczące w konkursie. Specyfika konkursu polegała na tym, aby wszyscy uczniowie danej klasy przystąpili do zmagań matematycznych.

 

Trudność konkursu wiązała  się również na tym, że należało rozwiązać 13 zadań, w tym jedno podane w języku obcym (angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim lub hiszpańskim) i w tym języku podać odpowiedź, z zachowaniem czytelnej szaty graficznej. Zakres zadań obejmował zagadnienia z różnych działów matematyki, a ich rozwiązanie wymagało kreatywnego myślenia i zastosowania umiejętności logicznych. Dzięki bardzo dużej aktywności wszystkich uczestników, wyniki naszych uczniów są imponujące.

Uczniowie tych klas pracują pod opieką merytoryczną Pani  Moniki Wosik.  Konkurs odbył się 27 lutego 2020r., organizowany był pod auspicjami Rady Europy, zaś w Polsce patronat nad konkursem objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Gratulujemy wyników uczniom klas pierwszych i życzymy dalszych sukcesów naszym wspaniałym matematykom. Niech w Waszych sercach na zawsze pozostaną słowa Napoleona Hilla "Poddający się – nigdy nie wygrywa, a wygrywający – nigdy się nie poddaje”.