Przypominamy przyszłym uczniom klas drugich po szkole podstawowej wykaz przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym:

2Ap - język polski, historia, wos
2Bp - matematyka, fizyka lub geografia, informatyka
2Cp - biologia, chemia, matematyka

Informujemy, że lista kandydatów przyjętych do szkoły zostanie zamieszczona na drzwiach wejściowych do budynku szkoły od strony ulicy 1 maja od godziny 900.

Informację o przyjęciu będzie można również uzyskać drogą telefoniczną pod numerem: 86 82 035.

Szanowni Maturzyści,

redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała bezpłatny niezbędnik online dla kandytatów na studia 2020/21. Informacje zawierają wszystkie kierunki studiów, 392 uczelnie wyższe w Polsce oraz zasady rekrutacji na studia 2020/21.

LINK do artykułu: https://www.otouczelnie.pl/s/studia

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Redakcja otouczelnie.pl

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel: 22 203 59 66

„Dobre jest to co minęło, dobre jest to co nadchodzi…” Z.Herbert

Dyrekcja, Wychowawcy oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają Absolwentów i ich Rodziców, w dniu 12 sierpnia 2020 r., o godzinie 1000 na uroczystość zakończenia klas trzecich połączoną z rozdaniem świadectw maturalnych.

Uroczystość odbędzie się w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wejścia do hali sportowej znajdują się od strony parkingu.

Prosimy o zabranie ze sobą rękawiczek oraz maseczek ochronnych i zachowanie odpowiedniego dystansu zgodnie z przepisami.

W Zespole Szkół Nr 2 w Opatowie realizowany jest projekt „Czas dla profesjonalistów – podniesienie kształcenia praktycznego w Powiecie Opatowskim” w ramach którego grupa 8 uczniów z Technikum Informatycznego oraz Technikum Ekonomicznego uczestniczyła w 50 godzinnym kursie ECDL BASE. Certyfikat ten to podstawowy dokument dla pracowników wszystkich specjalności, którzy na co dzień posługują się komputerem, korzystają z Internetu, tworzą i edytują dokumenty oraz arkusze kalkulacyjne. Jest także ciekawym potwierdzeniem umiejętności komputerowych uczniów szkół różnych poziomów.

Dzień zakończenia nauki szkolnej to od zawsze wyjątkowy moment, czas radości, oczekiwania na odpoczynek. Jednak w bieżącym roku dzień ten przyniósł nieco inne nastroje, bowiem po ponad 3 miesiącach izolacji spowodowanej epidemią, uczniowie mogli się po raz pierwszy spotkać ze swoimi kolegami i koleżankami, nauczycielami i wychowawcami, aby podsumować mijający etap edukacji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego miała więc wyjątkowy charakter, nastrój i przesłanie.