W czwartek 16 września 2021 roku odbył się rajd integracyjny klas pierwszych „Bartosza” do Zochcinka. To już tradycja naszej szkoły, że na początku roku szkolnego uczniowie, którzy rozpoczynają dopiero przygodę edukacyjną w liceum, pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli wychowania fizycznego, udają się pieszo do urokliwego Zochcinka, by dzięki wspólnym zabawom lepiej się poznać. Miejsce nie jest przypadkowe. To piękne tereny zielone znajdujące się przy Domu Pomocy Społecznej, na których mieszczą się: tężnia solankowa, Mini zwierzyniec i Pszczeli świat.

 

Ładna pogoda sprzyjała pierwszakom zarówno podczas korzystania z atrakcji plenerowych, jak i podczas wspólnych zabaw i konkurencji sportowych. W spotkaniu integracyjnym uczestniczyli: pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska, wychowawcy klas pierwszych: Bożena Domagała-Rej(wych. kl. 1a), Anna Nowak(wych. kl. 1b), Ewa Basak(wych. kl. 1c) oraz nauczyciele: Magdalena Zając i Jacek Cheba.

Pani Dyrektor przywitała pierwszaków oraz zaprosiła do prezentacji klas i aktywnego uczestnictwa w zabawach integracyjnych. Trzeba przyznać, że dobrego humoru, energii i zaangażowania w proponowane przez nauczycieli wf-u konkurencje nikomu nie brakowało. Wiele emocji wzbudzały oczywiście konkurencje, w których rywalizowali uczniowie i nauczyciele. Oj działo się…

Był też czas na wspólne rozmowy, pierwsze wrażenia młodzieży dotyczące nowej szkoły, ale także na spacer po terenie, czy przejażdżki bryczką.  Przed powrotem do szkoły wszyscy posilili się pysznymi kiełbaskami z grilla. - To był super rajd. Jesteśmy bardzo zadowoleni i wierzymy, że nie jest to ostatnie nasze spotkanie w gronie rówieśników – podsumowali pierwszoklasiści.

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie oraz uczniowie klas pierwszych z wychowawcami serdecznie dziękują dyrektorowi DPS w Zochcinku, panu Jarosławowi Basakowi za umożliwienie organizacji spotkania i korzystania z atrakcji na terenach należących do DPS.