„To przemijanie ma sens…”
środa, 01 kwietnia 2015 12:23

Czy jest coś cenniejszego niż życie? Czy przemijanie ma jakiś sens? Czym jest śmierć, czy tylko końcem życia, a może początkiem pięknej podróży? Na te właśnie pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie Teatru Czterdziestu w spektaklu pt. „Jesteśmy tu tylko na chwilę”, który został wystawiony w dniu 31 marca 2015r. na deskach Opatowskiego Domu Kultury.

Na początku głos zabrała pani dyrektor, Barbara Kasińska, która przywitała wszystkich i zwróciła uwagę na to, że to kolejny, czwarty już spektakl teatru działającego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Podkreśliła, że dzisiejsze spotkanie ma wyjątkowy charakter, gdyż będzie poświęcone dziesiątej rocznicy śmierci Wielkiego Polaka, Jana Pawła II. Jego wyjątkowość także związana będzie z tym, że spektakl jest dedykowany zmarłemu uczniowi - Tomkowi Bieleckiemu, który był aktorem Teatru Czterdziestu. Następnie pani dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia przedstawienia.

Widzowie mieli okazję przypomnieć sobie postać Jana Pawła II jako tego, który był, jest i będzie stale obecny w sercu każdego. Jako Nauczyciela, który mówił w swych tekstach językiem prostym, który pomagał nam zrozumieć, czym są piękno, prawda, miłość, radość, szczęście i dobro.

W drugiej części przedstawienia młodzi wykonawcy wspominali swojego kolegę Tomka Bieleckiego. Z wielkim wzruszeniem wypowiadali słowa, które były podziękowaniem za jego przyjaźń, uśmiech i optymizm,a na ręce taty Tomka przekazali białe kwiaty. Jako dedykację, absolwentka naszego liceum, Marta Mruk zaśpiewała piosenkę pt. „Świat się pomylił”. „Trudno było nam zaśpiewać, zatańczyć, powiedzieć coś ze świadomością, że jeszcze kilka miesięcy temu Tomek był wśród nas. Kiedy wychodził na scenę na jego twarzy zawsze malował się uśmiech. Swoją radością obdarzał wszystkich dookoła. Wróciły wspomnienia chwil spędzonych razem. Cieszymy się, że mogliśmy go mieć choć przez chwilę”- mówi jedna z osób biorących udział w spektaklu.

Momentem finałowym był utwór pt. ”Piotr”, w którym młodzież Teatru Czterdziestu złożyła deklarację, obiecując, że, jako pokolenie JP II, nigdy nie zapomni o tych wartościach, które przekazał im nasz papież Polak.

Cieszymy się, że tego dnia mogli być z nami gimnazjaliści różnych szkół powiatu opatowskiego. Dziękujemy za Waszą obecność i za wspólną zadumę. Zapraszamy na kolejny spektakl Teatru Czterdziestu. Spektakl przygotowały Małgorzata Szczepańska i Ewa Cybula.

Dziękujemy także panu dyrektorowi Andzrejowi Klimontowi za możliwość skorzystania z sali widowiskowej Opatowskiego Domu Kultury.

W spektaklu wykorzystano utwory: K. Wojtyły, ks. J. Twardowskiego, Cz. Miłosza, A. Sapkowskiego, M. Musierowicz oraz piosenki „Zdumienie”, „Łatwopalni”, „Wracam do domu”, „Alleluja”

W spektaklu udział wzięli:

absolwenci- Marta Mruk, Dorota Janik, Tomek Skwirowski;

uczniowie klas I, II, III-Patrycja Rozmus, Patrycja Luzak, Agata Soja, Maja Kwiatkowska, Piotrek Lipiec, Patryk Krajewski, Nina Gorazd, Adam Hara, Marcin Wiśniewski,Kasia Kondas, Kasia Strzyż, Klaudia Kuca, Mateusz Małasiński, Ola Kaptur, Małgosia Dziama, Ola Gilewska, Michał Misiurski, Magda Stępień, Kacper Gdowski, Wiktoria Seweryńska, Paulina Kwapisz, Wiktoria Skrzypczak, Partycja Banak, Natalia Gołyska, Sandra Cebula, Ania Szymańska, Kasia Dziadowicz, Martyna Wosik, Ania Zięba, Adriana Kaczmarska, Agata Płeszka, Weronika Gawlik;

obsługa techniczna- Marcin Wójtowicz; projekt graficzny- Łukasz Surma projekt plakatu- Julia Dzik i Marika Partyka.


 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...