Świętokrzyski Scyzoryk 2012 dla Kopciucha!
środa, 27 czerwca 2012 13:23

„Wierzymy w wyjątkowość tej sztuki. W jej wyższość nad wszystkimi innymi. Teatr jest miejscem wymiany energii miedzy człowiekiem a człowiekiem. Jest miejscem żywego dialogu. Dialogu o nim samym i o jego tragediach, radościach, miłości, nienawiściach. Zbrodniach i zasługach. O cudzie życia i wielkiej jego tajemnicy mówi się wprost.” Z. Kucówna.

Gdy zaczynaliśmy naszą przygodę z teatrem, nikt nie przypuszczał, że spotka się ona z tak ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimanzjalnych oraz społeczności Opatowa. Każda odsłona spektaklu niosła ze sobą wiele emocji, kontrowersji, prowokowała do dyskusji, (bo na tym właśnie polega właściwy dobór sztuki). My, jako opiekunowie, a zarazem obserwatorzy zmagań młodych artystów, byłyśmy dumne z ich ogromnego zaangażowania i rozwoju scenicznego. Dla nas to największa nagroda, gdy ze wspólnych działań zrodziło się „coś”, co pozwoliło młodym ludziom pokonywać kompleksy i wzmacniać poczucie własnej wartości i budować świadomość, że tak naprawdę, w życiu dużo zależy od nich samych.

Uwieńczeniem naszej przygody była konfrontacja z licznymi grupami teatralnymi z całego województwa świętokrzyskiego, podczas festiwalu „Scyzoryki Świętokrzyskie 2012”. Zostaliśmy wysoko ocenieni przez profesjonalne jury, składające się z zarządu i aktorów Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz otrzymaliśmy ogromne wsparcie od naszego środowiska szkolnego i lokalnego w głosowaniu SMS-owym. W rezultacie otrzymaliśmy I miejsce z pośród 11 teatrów, które prezentowały się w festiwalu.

Pierwszy Świętokrzyski Scyzoryk w kategorii teatr trafił do rąk Teatru Czterdziestu z LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie pod kierunkiem pani Małgorzaty Szczepańskiej i pani Ewy Cybula.

Nasze podziękowania kierujemy do Dyrekcji LO im. Bartosza Głowackiego za wsparcie organizacyjne i finansowe oraz Dyrekcji i pracowników Domu Kultury w Opatowie za pomoc w realizacji przedsięwzięcia

Szczególne podziękowania i gratulacje składamy dla Rodziców młodych artystów za akceptacje i wyrozumiałość. Za wspólnie spędzony czas, ciężka pracę, wspaniałe przeżycia i chwile wzruszenia, dziękujemy Naszym Uczniom. Jesteśmy pełne szacunku dla Waszej Pracy i wyjątkowości.

Małgorzata Szczepańska i Ewa Cybula

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...