Ojczyzna, emigracja i Teatr Czterdziestu
poniedziałek, 14 listopada 2016 18:39

Ojczyzna, emigracja, samotność, wyobcowanie i niezrozumienie to problemy, które w swym kolejnym spektaklu pt. ”Komu w drogę…?”, poruszył Teatr Czterdziestu, działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Spektakl powstał w oparciu o fragmenty sztuki Janusza Głowackiego „Polowanie na karaluchy”, a ukazywał losy pary emigrantów, których zawiodła ziemia obiecana, do której dotarli-Nowy Jork. Spotkali się tutaj z biedą, niezrozumieniem, niemożnością wybicia się i zaistnienia w obcym środowisku. Spektakl miał uświadomić młodemu człowiekowi,że bez względu na to, gdzie rzuci go los, zawsze powinien pamiętać o swoich korzeniach i o tym, kim jest.

Widzami przedstawienia „Komu w drogę…?”, w dniu 14 listopada 2016r, oprócz młodzieży z Bartosza, byli nasi młodsi koledzy i koleżanki ze szkół gimnazjalnych powiatu opatowskiego wraz ze swoimi nauczycielami i wychowawcami. To ich szczególnie gorąco powitała Pani Dyrektor, Halina Najmanowicz i zaprosiła do obejrzenia spektaklu.Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za liczne przybycie. Słowa wdzięczności skierowała do Pani Dyrektor Domu Kultury w Opatowie, Doroty Jopek, za udostępnienie sceny, na której mogli zaprezentować się młodzi aktorzy Teatru Czterdziestu. Bardzo miłym akcentem na koniec spektaklu były podziękowania ze strony uczniów i nauczycieli gimnazjum z Sadowia dla młodych aktorów i ich opiekunów.

W imieniu Dyrekcji i młodzieży naszego liceum, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z zaproszenia udania się w duchową podróż do świata teatru. Bartosz i Teatr Czterdziestu czekają na Was, Drodzy Gimnazjaliści. Mamy nadzieję, że chętnie wkroczycie w progi naszej szkoły w nowym roku szkolnym.Liczymy na Was!

Spektakl „Komu w drogę…?”został wzbogacony o fragmenty tekstów współczesnych pisarzy (m.in.:J.Kofty,A. Borowicz, A.Cięzadło), piosenki („Nasza klasa”, „Ojczyzna”, „Moja droga”) oraz układy taneczne. W przedstawieniu udział wzięli:

ONA i ON- Madzia Stępień-IIC i Jarek Wolecki-IIA oraz Jakub Foryś-IIC, Anita Rybus-IIC i Michał Misiurski-IIIB, Paulina Lipiec-IIA i Dawid Dziorek-IIID, Wiktoria Skrzypczak-IIIA i Michał Ostatek-IIB oraz Kacper Gdowski-IIIB

BEZDOMNA-Wiktoria Seweryńska-IIIA, URZĘDNIK-Tomek Pawlik-IIID, CZESIO- Wojtek Kasprzyk-IID, RYSIO- Kamil Adamczyk-IIE

RECYTATORZY- Asia Forma-IIID, Magdalena Masternak-IIA, Ola Basak-IIC, Klaudia Kuca-IIIA, Glibowski Tomasz-IIB

WOKALISCI- Natalia Dziama-IA, Basia Chrapek-IIC, Kasia Kondas-IIIA, Wiktoria Seweryńska

GRUPA TANECZNA- Grad Gabrysia, Kaczmarska Kinga, Kaptur Klaudia, Karnas Ola,

Lis Paulina, Partyka Julia, Szafrańska Oliwia –IC; Charymska Katarzyna, Chlebny Paulina

Kot Magda, Łojek Bernadetta, Pisarska Paulina, Stawiarz Natalia, Wałek Weronika

Wilczak Ola-ID, Wosik Gabrysia-IB

ARANŻACJA AKUSTYCZNO-PROJEKCYJNA- Marcin Chodorek-IIB, Piotrek Rycąbel-IIB, Kuba Kapsa-IIB

SCENOGRAFIA I PROJEKTY-Agata Górecka-IIIC

SPEKTAKL ZOSTAŁ PRZYGOTOWANY przez panie - Ewę Cybulę i Małgorzatę Szczepańską.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...