Teatr Czterdziestu
Ojczyzna, emigracja i Teatr Czterdziestu
poniedziałek, 14 listopada 2016 18:39

Ojczyzna, emigracja, samotność, wyobcowanie i niezrozumienie to problemy, które w swym kolejnym spektaklu pt. ”Komu w drogę…?”, poruszył Teatr Czterdziestu, działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Spektakl powstał w oparciu o fragmenty sztuki Janusza Głowackiego „Polowanie na karaluchy”, a ukazywał losy pary emigrantów, których zawiodła ziemia obiecana, do której dotarli-Nowy Jork. Spotkali się tutaj z biedą, niezrozumieniem, niemożnością wybicia się i zaistnienia w obcym środowisku. Spektakl miał uświadomić młodemu człowiekowi,że bez względu na to, gdzie rzuci go los, zawsze powinien pamiętać o swoich korzeniach i o tym, kim jest.

Więcej…
 
„To przemijanie ma sens…”
środa, 01 kwietnia 2015 12:23

Czy jest coś cenniejszego niż życie? Czy przemijanie ma jakiś sens? Czym jest śmierć, czy tylko końcem życia, a może początkiem pięknej podróży? Na te właśnie pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie Teatru Czterdziestu w spektaklu pt. „Jesteśmy tu tylko na chwilę”, który został wystawiony w dniu 31 marca 2015r. na deskach Opatowskiego Domu Kultury.

Więcej…
 
Kolejna odsłona Teatru Czterdziestu
czwartek, 05 czerwca 2014 14:20

„Dorastamy… I wtedy okazuje się, że są egzaminy, na które nie ma ściąg”

Słowa te stały się mottem spektaklu pt. ”Samotność w dorastaniu”, który został przygotowany przez grupę młodzieży z Teatru Czterdziestu. Teatr ten działa od 3 lat przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Przedstawienie zostało zaprezentowane, dzięki uprzejmości pana Dyrektora Andrzeja Klimonta, na deskach Opatowskiego Domu Kultury w dniu 04.06.2014r. w dwóch odsłonach: dla młodzieży gimnazjalnej i dla młodzieży liceum.

Więcej…
 
Nie jesteś inny
niedziela, 16 czerwca 2013 08:48

W dniu 14 czerwca 2013 roku w Opatowskim Ośrodku Kultury odbył się finał projektu z zakresu edukacji i działań artystycznych, który był skierowany do uczniów szkół powiatu opatowskiego, wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych województwa świętokrzyskiego, rodzin i rodziców uczniów oraz całej społeczności lokalnej.

Więcej…
 
Świętokrzyski Scyzoryk 2012 dla Kopciucha!
środa, 27 czerwca 2012 13:23

„Wierzymy w wyjątkowość tej sztuki. W jej wyższość nad wszystkimi innymi. Teatr jest miejscem wymiany energii miedzy człowiekiem a człowiekiem. Jest miejscem żywego dialogu. Dialogu o nim samym i o jego tragediach, radościach, miłości, nienawiściach. Zbrodniach i zasługach. O cudzie życia i wielkiej jego tajemnicy mówi się wprost.” Z. Kucówna.

Więcej…
 
Spektakl "Kopciuch"
poniedziałek, 26 marca 2012 13:15

Egoizm, chore ambicje, śmierć.

Wraz z początkiem wiosny - 21 i 25 marca - bieżącego roku na deskach Opatowskiego Ośrodka Kultury mogliśmy oglądać przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie.

Więcej…
 


Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...