Spotkanie z Liryką
czwartek, 02 czerwca 2011 15:15

Dzień Dziecka to czas beztroski i zabawy. W naszej szkole spędziliśmy to święto nastrojowo i lirycznie. W ten dzień, 1 czerwca, odbyło się spotkanie poetyckie pt. „Liryka, liryka”. Zaproszonymi gośćmi były autorki swoich tomików poezji Panie Teresa Łucka i Zofia Walas. Spotkanie prowadziły uczennice klasy pierwszej Paulina Sitek i Kasia Łuba, które przywitały wszystkich oraz przedstawiły biografie obu autorek.

Następnie odbyła się recytacja wierszy Terasy Łuckiej i Zofii Walas w wykonaniu uczennic klasy pierwszej: Agnieszki Mendyk, Joanny Wójcik i Joanny Ziemnickiej. Aby uczta stała się pełniejsza wysłuchaliśmy także recytacji poezji w wykonaniu gości. Ubarwieniem spotkania była piosenka „Opadły mgły” w wykonaniu Asi Wójcik przy akompaniamencie gitary Asi Ziemnickiej.

Poetki przytoczyły wiele pięknych, głębokich słów, które na długo zapiszą się w naszej pamięci: „nie można napisać o uczuciu, którego się nie czuje”, „z wielkich przeżyć powstają maleńkie wiersze”, czy „poezja powstaje z potrzeby serca”

Kolejną częścią spotkania była rozmowa z zaproszonymi gośćmi. Uczniowie z klas pierwszych „zarzucili” poetki licznymi pytaniami dotyczącymi ich twórczości. Na zakończenie Paulina Sitek podziękowała autorkom za niepowtarzalną lekcję poezji

Spotkanie zostało przygotowane przez panią E. Cybulę i J. Sitarską. Dekoracje, które wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój w atrium naszej szkoły przygotowała pani T. Pawełko-Kwiatkowska

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...