Sukces naszego licealisty
wtorek, 31 maja 2011 10:59

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie Andrzej Opala w dniu 28.05.2011 r. zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału konkursu fizycznego „Poszukiwanie Talentów”. Konkurs ten jest jedną z form rozbudzania zainteresowania fizyką wśród uczniów, rozwijania i pogłębiania ich zainteresowań. Głównym organizatorem konkursu jest Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne.

W konkursie wzięło udział 374 osoby. W grupie szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowało się do głównego finału 29 osób - uczeń opatowskiego liceum uplasował się na 15 miejscu. Opiekunem merytorycznym Andrzeja Opali jest nauczyciel fizyki - Mirosław Pargieła.

W dniu 17-18 czerwca 2011r. odbędzie się ogólnopolski finał konkursu, w którym nagrodą główną jest wyjazd naukowy za granicę do jednego z europejskich ośrodków fizyki współczesnej dla trzech pierwszych miejsc. Finaliści otrzymają również książki naukowe, słowniki i encyklopedie fizyczne oraz przyrządy fizyczne służące do własnych doświadczeń.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...