Lekcja Europejska
piątek, 20 maja 2011 12:58

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest upowszechnianie wiedzy o Unii Europejskiej. 18 maja 2011 r. w ramach cyklu odbyła się już 3 „Lekcja Europejska” z asystentem europosła Czesława Siekierskiego - Pawłem Garbuzikiem.

Było to spotkanie edukacyjne dla młodzieży, która dzięki prezentacji multimedialnej pt. ”Unia Europejska - Zjednoczona w różnorodności” nie tylko dowiedziała się wiele ciekawych spraw związanych z działaniami Unii Europejskiej, ale również zrozumiała wiele trudnych unijnych kwestii.

To lekcja przybliżająca historię Unii Europejskiej, etapy jej powstawania i podkreślająca najważniejsze unijne dokumenty. Warto zauważyć, jak ciekawym punktem prezentacji okazała się polska prezydencja w UE. Uczniowie dowiedzieli się, że od 1 lipca 2011 r. Polska będzie miała możliwość przez pół roku dać poznać się jako wiarygodny i odpowiedzialny partner, który potrafi osiągać założone cele, sprawnie zarządzać sprawami UE, ułatwiać osiąganie kompromisów i skutecznie rozwiązywać problemy oraz stawiać czoła sytuacjom kryzysowym.

Na zakończenie wszyscy słuchacze otrzymali broszurę „Europa dla młodzieży” zawierającą podsumowanie prezentacji i zbiór najważniejszych faktów dotyczących unii.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...