Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
środa, 18 maja 2011 10:21

W dniu 7 maja 2011 r. odbyły się XIX Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim, w których wzięła udział drużyna reprezentująca naszą szkołę.

Pięcioosobowy skład, którego członkami byli uczniowie klas pierwszych: Emilia Włodarczyk, Łukasz Czajka oraz uczniowie klas drugich: Patrycja Kijanka, Magdalena Masternak i Paweł Kasprowicz pod czujnym okiem pani Jolanty Sitarskiej przygotowywał się w zakresie z wiedzy teoretycznej i praktycznej o pierwszej pomocy.

W czasie zawodów drużyny pokonywały trasę, na której rozmieszczone były stacje symulujące różne wypadki, a były to:

  • poparzenie podczas grillowania na pikniku
  • leśna przygoda, podczas której doszło do zaginięcia dwojga dzieci oraz resuscytacji starszej kobiety
  • wypadek komunikacyjny karetki jadącej do poszkodowanych

Zawodnicy zmagali się również z testem wiedzy teoretycznej z zakresu pierwszej pomocy i historii PCK. Ich umiejętności były oceniane przez wykwalifikowanych sędziów-ratowników. Partnerami mistrzostw były Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim, która przeprowadziła osobną konkurencję rzutu rzutkami ratowniczymi do celu, a także Komenda Powiatowa Policji organizująca konkurs dotyczący wiedzy o bezpieczeństwie i profilaktyce, w którym najlepszą drużyną okazał się Opatów. Ostatecznie zawodnicy reprezentujący nasze liceum zajęli trzecie miejsce, otrzymując tym samym nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...