„Życie za kratami” - ciekawe spotkanie z Funkcjonariuszem Służby Więziennej
piątek, 06 marca 2020 11:16

Uczniowie „Bartosza” z klas 1A, 1Ap ,2A o profilu prawniczo-medialnym, w ramach realizacji zagadnień profilowych, uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z przedstawicielem Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Kielcach. Funkcjonariusz przybliżył młodzieży specyfikę zawodu i pracy SW. Odpowiadał także na wiele pytań ze strony uczniów, dotyczących resocjalizacji i życia osadzonych „za kratami”. Chętne osoby uczestniczyły w scence symulacyjnej, która w sposób obrazowy i emocjonalny przybliżyła sytuacje, które zdarzają się w Zakładach Karnych.

Spotkanie uświadomiło młodym ludziom, że każdy jest odpowiedzialny za własne czyny, a jedna zła decyzja może skutkować dramatycznymi konsekwencjami na całe życie - pozbawieniem wolności. Uczniowie obecni na spotkaniu byli autentycznie zainteresowani poruszaną problematyką. Świadczy o tym właściwa postawa, skupienie i liczba zadawanych przez nich pytań.

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie klas prawniczo-medialnych bardzo dziękują Dyrektorowi Aresztu Śledczego w Kielcach za umożliwienie zorganizowania spotkania, wyrażając nadzieję, że stało się ono początkiem dalszej współpracy w zakresie realizacji zagadnień i działań edukacyjno -prewencyjnych.

Organizatorką spotkania była pani Bożena Domagała Rej.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...