Uczniowie „Bartosza” ze stypendiami
wtorek, 03 marca 2020 14:06

Agnieszka Kapusta, Jakub Kwiatek i Kacper Wilczak z klasy Ic Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego oraz Damian Pawlicki z klasy II Technikum Ekonomicznego to czwórka uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie, którzy znaleźli się w gronie 210 uczniów ze szkół średnich z województwa świętokrzyskiego wyróżnionych przez Urząd Marszałkowski w Kielcach.

 

Celem „Świętokrzyskiego programu stypendialnego” jest pomoc finansowa dla uzdolnionych uczniów szkół średnich z terenu województwa świętokrzyskiego. Każdy ze stypendystów, składając wniosek, musiał wykazać się osiągnięciami w olimpiadach oraz bardzo wysoką średnią. Warunkiem przyznania stypendiów w wysokości 3800 zł było również przygotowanie Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia oraz znalezienie opiekuna. Środki te mają pomóc w dalszym osiąganiu jak najlepszych rezultatów edukacyjnych, wspierać uczniów w wykorzystaniu stypendium na cele edukacyjne oraz pomagać w realizacji Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia.

Projekt pod nazwą Świętokrzyski program stypendialny realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

 

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...