Siłownia – Bezpieczny start, kolejna odsłona
wtorek, 03 marca 2020 13:39

28 lutego pod okiem trenerów medycznych-personalnych: Moniki Czerwińskiej i Arkadiusza Glebowicza, uczestnicy II edycji projektu brali udział w warsztatach szkoleniowych na siłowni, na których zdobywali praktyczne umiejętności jak w bezpieczny sposób ustabilizować kręgosłup, biodro, kolano podczas treningu oraz w życiu codziennym. Uczyli się używać mięśni głębokich w prawidłowy sposób, dowiedzieli się, dlaczego stopa odgrywa kluczową rolę w stabilizacji całego ciała oraz dlaczego najpierw warto pracować z własnym obciążeniem ciała, zanim wejdzie się w trening siłowy na wolnym ciężarze.

Ponadto młodzież uczyła się czucia mięśniowego, co jest kluczem w bezpiecznym funkcjonowaniu w życiu i efektywnym treningu na siłowni. Poruszony został również temat prawidłowego modelu rozgrzewki, która to jest niezbędna w prewencji urazów oraz maksymalizowaniu wyników sportowych. Ostatnia część warsztatów poświęcona była ćwiczeniom wielostawowym na dolną partię ciała – przysiadom oraz martwym ciągom. Następne zajęcia zaplanowano na przełomie marca i kwietnia, podczas których realizowane będą kolejne zagadnienia z ćwiczeń wielostawowych i akcesoryjnych.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...