Uczniowie Bartosza wyróżnieni w konkursie Geo-Planeta
wtorek, 03 marca 2020 13:26

Czworo uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego: Kacper Wilczak (kl. I c), Karolina Stańczak (kl. II a), Aleksandra Wójcik (kl. I a), i Kacper Maziarz (kl.1bp) uzyskało wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta. Od kilku lat uczniowie opatowskiego „Bartosza” systematycznie biorą udział w kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta.

 

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. Przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Celem konkursu jest szerzenie w środowisku młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody oraz miejsca i znaczenia Polski w świecie (zarówno w aspekcie gospodarczym, jak również terytorialnym). Młodzież przygotowywała się do konkursu pod okiem nauczycieli geografii p. Małgorzaty Stępień i p. Małgorzaty Kołodziej.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...