Warsztaty prac biurowych
czwartek, 27 lutego 2020 13:00

W dniu 25 lutego uczniowie z klasy II Technikum Ekonomicznego wzięli udział w warsztatach w firmie GRAFMASZ w ramach zajęć z pracowni prac biurowych pod opieką p. Marka Kasprzyka. Firma ta jest uznanym producentem maszyn introligatorskich z siedzibą główną w Opatowie. Eksportuje swoje wyroby do wielu krajów świata. Głównym odbiorcą maszyn są Stany Zjednoczone.

 

Opatowska firma jest jedynym producentem krajarek do papieru w Polsce i jedną z czterech firm na świecie produkujących takie maszyny. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę pracowników zajmujących się obsługą maszyn poligraficznych i introligatorskich. Poznali techniki obróbki papieru przy pomocy nowoczesnych urządzeń, na przykład gilotyny, urządzenia do oprawy spiralnej, foliarki, bigówki, perforatory, oklejarki do książek - oprawa miękka. Przy pomocy tych urządzeń młodzież wykonała swoje własne notesy.

Warsztaty odbyły się dzięki uprzejmości właściciela firmy Tomasza Wiąka.

I krótki film...

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...