Uczniowie z wizytą w Dziennym Domu "Senior-Wigor’’ w Opatowie
czwartek, 13 lutego 2020 12:57

W czasie ferii Szkolna Grupa Ratownicza „Bartosza” gościła w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Opatowie. Licealiści z klasy IIId o profilu ratownictwo medyczne i fizjoterapia zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Seniorzy poznali zasady postępowania podczas ataku epilepsji, zawału serca oraz przy zadławieniach i omdleniach. Z dużym zaangażowaniem ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową na specjalnym fantomie, a także pozycję boczną bezpieczną.

Każdy z uczestników pokazu otrzymał od młodych ratowników rękawiczki jednorazowe, aby udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej, nie zapominał o własnym bezpieczeństwie. Miłym akcentem spotkania był własnoręcznie przygotowany przez Seniorów upominek z podziękowaniem dla młodzieży.

Dziękujemy pani Dyrektor Iwonie Nowakowskiej za zaproszenie, a Uczestnikom za świetną współpracę i okazane zainteresowanie. Pokaz pierwszej pomocy przeprowadzili uczniowie: Martyna Gołembiowska, Oliwia Skiba, Małgorzata Wiatrowska, Agnieszka Wójcik, Jakub Dawiec, Łukasz Rej. Opiekun grupy - Bożena Domagała-Rej.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...